„Diabeł”, czyli Tarnowskie Góry zagrają w filmie
26 stycznia 2023 r. | 06:48

Od 2 lutego zaczynają się zdjęcia do filmu „Diabeł”. To współczesny kryminał, z plejadą polskich i śląskich aktorów z tarnogórzanami – Piotrem Trojanem i Erykiem Lubosem w roli głównej.

W roli głównej znajdą się także w tej produkcji Tarnowskie Góry: film pokaże miasto, ciekawe zaułki, park, restaurację, podziemne chodniki, sztolnię oraz wnętrza budynków.

Miejskie sceny kręcone będą w kilku miejscach. Filmowcy zaczynają pracę 2 lutego na ul. Św. Katarzyny, Kolejne dni to: 4 lutego Rynek i okolice, 6 lutego Park Miejski i okolice klubu Onyx, 7, 8, 9 lutego – okolice Rynku, 10 – Wyspiańskiego, 12 – koło Hali Targowej, 16 lutego (ostatni dzień) – parking na Piastowskiej.

Będą utrudnienia w ruchu, ale czasowe, np. na czas kręcenia sceny. Plany, miejsca, gdzie znajdzie się ekipa filmowa, będą zabezpieczone. W niektórych miejscach ekipa będzie korzystać z silnych reflektorów, zwyżki. O wszystkich niedogodnościach będziemy szczegółowo informować wkrótce na naszej stronie internetowej, na profilu Tarnowskie Góry – Srebrne Miasto, powiadomimy media, będziemy też rozdawać ulotki mieszkańcom ulic i okolic, gdzie kręcone będą kolejne ujęcia.

Premiera filmu, który finansowo wsparło również nasze miasto, zaplanowana jest na jesień tego roku.