Dwa wypadki w Tarnowskich Górach
05 października 2021 r. | 07:02

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło w Tarnowskich Górach. W zdarzeniach rany został kierowca samochodu oraz piesza. 

W piątek w powiecie tarnogórskim doszło do dwóch wypadków drogowych, w których rany został kierowca fiata oraz piesza. Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 14.00 na ulicy Wiejskiej w Tarnowskich Górach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 67-letnia tarnogórzanka, która kierował samochodem marki Peugeot, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z fiatem seicento, którym kierował 58-letni tarnogórzanin. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło niecałą godzinę później na ulicy Bytomskiej w Tarnowskich Górach. Jak wstępnie ustalili policjanci, przyczyną wypadku prawdopodobnie było wtargnięcie na drogę przez 26-letnią mieszkankę powiatu tarnogórskiego. Kobieta, poza przejściem dla pieszych, wbiegła na jezdnię wprost pod nadjeżdżającą toyotę. 50-letni kierowca samochodu nie odniósł obrażeń. Ranna została 26-latka, która trafiła do szpitala.

Na miejscu wypadków pracowali strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia, a także zorganizowali objazdy dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry