Dwa wypadki z udziałem motocykli
14 października 2019 r. | 21:46

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadków drogowych, do których doszło na ulicy Gliwickiej w Boniowicach i Tarnowskich Górach. W zderzeniu motocykli z osobówkami, ranni zostali kierowcy jednośladów, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Do pierwszego wypadku doszło doszło w sobotę tuż przed godziną 18:00 na ulicy Gliwickiej w Boniowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-letni kierujący samochodem marki Citroen Berlingo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z motocyklem, którym kierował 40–letni mieszkaniec Zabrza. Po zderzeniu z citroenem, motocyklista uderzył samochód volvo, który oczekiwał na możliwość włączenia się do ruchu. W wyniku tego zdarzenia, motocyklista odniósł obrażenia. Z podejrzeniem złamania ręki trafił do szpitala.

Drugie zdarzenie miało miejsce wczoraj na ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach. Jak ustalili policjanci, 71-letni kierowca forda wykonując manewr zawracania, najechał na kierującego motorowerem 49-letniego mieszkańca Gliwic, który odniósł obrażenia ciała i trafił do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadków badają śledczy z tarnogórskiej komendy.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry