Dwie groźnie wyglądające kolizje drogowe
27 maja 2022 r. | 07:20

W poniedziałek na terenie powiatu tarnogórskiego doszło do dwóch groźnie wyglądających kolizji drogowych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Apelujemy do kierowców o zwiększenie uwagi i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

W poniedziałek, 23 maja, policjanci obsłużyli dwa groźnie wyglądające zdarzenia drogowe. Do pierwszego doszło przed godziną 16 na drodze wojewódzkiej 908 w Kaletach. Jak ustalili mundurowi 19-latek z powiatu lublinieckiego, jadąc osobowym volkswagenem, najechał na tył osobowego audi. W wyniku kolizji audi wylądowało w rowie i uderzyło w drzewo. W środku znajdowały się dwie mieszkanki Strzebinia w wieku 53 i 80 lat. Przybyli na miejsce ratownicy przebadali uczestników zdarzenia, którzy nie odnieśli żadnych obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w kwocie 1100 złotych i 6 punktami karnymi.

Do drugiego zdarzenia doszło w Ziemięcicach na ulicy Mikulczyckiej. W porze nocnej kierująca osobowym fordem, 55-latka z Rudy Śląskiej, chcąc ominąć sarnę, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się ze skoda, którą podróżował 44-latek z Zabrza. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a sprawczyni kolizji została ukarana mandatem w kwocie 1050 złotych i 6 punktami karnymi.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry