Dwóch Ukraińców kradło sprzęt elektroniczny z przesyłek w sortowni
14 grudnia 2020 r. | 05:00

Policjanci ze Zbrosławic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież sprzętu elektronicznego z przesyłek kurierskich w sortowni firmy kurierskiej. To 19 i 21-letni pracownicy tej firmy, którzy usłyszeli już zarzuty. Na wniosek śledczych, sąd tymczasowo aresztował złodziei. Za kradzieży z włamaniem grozi im nawet 10 lat więzienia.

O podejrzeniu kradzieży sprzętu elektronicznego, policjantów powiadomiły osoby odpowiadającej za bezpieczeństwo firmy działającej na terenie Zbrosławic. Już w dniu zgłoszenia policjanci zatrzymali sprawców, którzy w swoich szafkach ukrywali część skradzionego towaru. Dwaj zatrzymani mężczyźni, to obywatele Ukrainy w wieku 19 i 21 lat, którzy zajmowali się sortowaniem paczek kurierskich.

Policjanci przeanalizowali zebrany materiał dowodowy i okoliczności kradzieży. Okazało się, że mężczyźni ci od października do chwili zatrzymania kradli zawartość paczek przeznaczonych do wysyłki. Łupem złodziei padły telefony komórkowe, słuchawki bezprzewodowe, smartwatche oraz markowe perfumy. Złodzieje ukrywali sprzęt elektroniczny najpierw na terenie sortowni, a następnie wynosili go na zewnątrz. Straty, jakie powstały w wyniku ich działalności, na chwilę obecną oszacowano na kwotę 3.5 tys. złotych. Mogą jednak one być dużo większe, ponieważ prawdopodobnie nie wszyscy złożyli jeszcze reklamacje związane z nieotrzymaniem zamówionego towaru. Policjanci odzyskali część skradzionego łupu, który złodzieje ukrywali m.in. w szafkach ubraniowych oraz w mieszkaniu w Gliwicach.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych, sąd w Tarnowskich Górach tymczasowo aresztował sprawców na 3 miesiące.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry