Dziś rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19
27 grudnia 2020 r. | 15:41

Dziś, w niedzielę 27 grudnia w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie zaszczepiono pierwszą osobę przeciwko COVID-19. Była nią Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka CSK MSWiA. Zaszczepił ją dr Artur Zaczyński, wicedyrektor szpitala. Tym samym rozpoczęto Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19.

- Jeżeli chcemy wrócić do normalności to trzeba się zaszczepić. Jeśli nie chcemy zaszczepić się dla siebie, zróbmy to dla innych, także tych, których kochamy – powiedziała Alicja Jakubowska po przyjęciu szczepionki. Pielęgniarka podkreśliła, że podanie szczepionki jest bezbolesne i czuje się bardzo dobrze.

Po Alicji Jakubowskiej zaszczepieni zostali: prof. Waldemar Wierzba, dyrektor CSK MSWiA; Sławomir Butkiewicz, ratownik medyczny; dr Agnieszka Szarowska, lekarz chorób zakaźnych oraz Angelika Aplas, diagnosta laboratoryjny.

Prof. Waldemar Wierzba podkreślił, że szczepionka została bardzo dobrze sprawdzona.

Pierwsza partia szczepionek przeciw COVID-19 – prawie 10 tys. dawek dotarła do Polski 26 grudnia br. Preparat rozdysponowano do 72 szpitali węzłowych w całym kraju, w których rozpoczęte zostaną szczepienia personelu medycznego.

Do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA dotarło pierwsze 75 fiolek, co pozwoli zaszczepić 375 osób. Szczepionki są przechowywane na terenie CSK MSWiA.

Źródło: gov.pl