Interaktywna wyspa mBanku na Starych Tarnowicach
25 czerwca 2021 r. | 07:00

Mała elektrownia napędzaną siłą mięśni cieszyła się chyba największą popularnością dzieci z przedszkola nr 20, które jako pierwsze przetestowały dziś naukową wyspę wybudowaną na skwerze przy ul. Morcinka na Osiedlu Przyjaźń. Obiekt wybudował przy współpracy z Urzędem Miejskim mBank Polska.

Oprócz prądnicy na miejscu znalazły m.in. kwiaty, które wydają dźwięki, urządzenie pokazujące obieg wody, lupę kanapo-huśtawkę i leżaki. Największy z nich – mierzący kilka metrów – “okaz”, podobnie jak duża wieża stojąca w środku placu nie są jednak do zabawy – wyspa nie jest bowiem placem zabaw, a miejscem naukowych eksperymentów. Wybudowany kilka lat temu plac zabaw jest zaraz obok.
– Fajnie, że to nowe miejsce będzie okazją do nauki przez zabawę – komentowała dziś Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza ds. społecznych “sprawdzająca” plac z burmistrzem Arkadiuszem Czechem.

mBank zaprasza do interaktywnych parków w 10 miastach. 
Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, Leszna, Gorzowa Wielkopolskiego, Stargardu, Elbląga, Tychów, Inowrocławia, Olsztyna, Tarnowskich Gór i Wrześni już wkrótce będą mogli korzystać z niezwykłych wysp mBanku, które zostaną zainstalowane w ich ulubionych parkach. Wykonane z ekologicznych materiałów laboratoria pod gołym niebem zagoszczą w wymienionych miastach na dłużej, stając się źródłem rozrywki i wiedzy.

Na Wyspach mBanku będzie można wsłuchać się w niezwykłą muzykę kwiatów, zbadać obieg wody w przyrodzie czy wytworzyć własny prąd. Wyspy zachwycą dzieci i przyciągną uwagę dorosłych – będą obowiązkowym elementem rodzinnych spacerów i miejscem spotkań z przyjaciółmi.