Kampania prezydencka na finiszu. Style PIS i KO
08 lipca 2020 r. | 07:00

Ostatnia prosta kampanii prezydenckiej przed nami. To czas podsumowań. Przyjrzeliśmy się aktywności kilku osobom publicznym z powiatu tarnogórskiego i temu jak promują swoich kandydatów.

Jedna z posłanek tarnogórskich prowadzi kampanię prezydenta Andrzeja Dudy „zza biurka”. Na swoim profilu jednego z portali społecznościowych Barbary Dziuk więcej jest zdjęć z jej biura poselskiego i stołu pełnego gazet, przy którym zasiada nie więcej niż kilka osób niż z realnych działań. Raz na tydzień pojawia się selfie posłanki z lokalnego targowiska lub kopiowanie i udostępnianie postów sztabu urzędującego prezydenta. Widywana jest też na wiecach poparcia wszędzie tylko nie w powiecie tarnogórskim.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Głogowski mobilizuje elektorat kawą i rozdawaniem materiałów wyborczych na ulicach gmin i miast powiatu. Dużą aktywność wykazuje również przy wieszaniu banerów. Na plus zaliczamy to, że robi to osobiście. Tyle parlamentarzyści tarnogórscy. Przypomnieć trzeba, że to osoby które zajmują się polityka zawodowo.

Teraz czas na osoby, które pracują „na etacie” i maja ograniczony czas na prowadzenie kampanii. Wicemarszałek województwa śląskiego Izabela Domogała przyjęła inny styl. Kampanię prezydencką zaczęła od zorganizowania i poprowadzenia spotkania urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy w tarnogórskim TCKu. Na jej profilu Facebook widać że woli kontakt bezpośredni z wyborcami. W jej aktywność zawsze zaangażowani są radni sejmikowi, powiatowi czy lokalni oraz członkowie i sympatycy Zjednoczonej Prawicy oraz wielu młodych lokalnych działaczy.  Zorganizowane przez tych ostatnich spotkania w Kaletach i Miasteczku Śląskim przyciągnęły rzesze mieszkańców i sympatyków prezydenta Dudy oraz ważnych polityków.

Na poziomie powiatu przepaść jest największą. Aktywności Wicestarosty Sebastiana Nowaka z Koalicji Obywatelskiej nie stwierdziliśmy, za to radna powiatu tarnogórskiego z klubu radnych PIS Maria Ożga jest najbardziej aktywną postacią w całej kampanii. Obecna na każdym spotkaniu, wiecu poparcia, rozdająca ulotki na ulicy, działa również bardzo aktywnie w Gliwickim Klubie Gazety Polskiej.

Jaki będzie efekt starcia KO i PIS zobaczymy w niedzielę 12 lipca br. Jedno co na pewno możemy stwierdzić po kampanii prezydenckiej w powiecie tarnogórskim, to to że IDZIE NOWE dla tarnogórskiego PISu.

Biuro Barbary Dziuk

Biuro Barbary Dziuk

Tomasz Głogowski podczas kampanii

Tomasz Głogowski podczas kampanii

Źródła zdjęć: Facebook