Kolejna seniorka oszukana!
17 czerwca 2020 r. | 07:00

Tarnogórscy policjanci cały czas prowadzą akcje profilaktyczne dotyczące oszustw. Są one skierowane głównie do osób starszych. Mundurowi przestrzegają i uczą seniorów jak ustrzec się przez tego typu przestępcami. Niestety, pomimo ostrzeżeń seniorzy wciąż dają się nabrać oszustom i często tracą oszczędności swojego życia. Wczoraj seniorka dała się oszukać. Wpuściła do domu fałszywego elektryka i straciła oszczędności.

Seniorzy już nie dają się tak łatwo nabrać „na wnuczka” czy „siostrzeńca”, który nagle znalazł się w potrzebie i musi pilnie pożyczyć pieniądze. Dlatego oszuści ciągle modyfikują metody swojego działania, chcąc szybko wyłudzić pieniądze i często pozbawić seniorów oszczędności życia. Policjanci ostrzegają przed złodziejami i oszustami, którzy wykorzystają każdą legendę, aby dokonać przestępstwa.

Sytuacje zaaranżowane przez przestępców, którzy chcą szybko wyłudzić pieniądze, mają przeróżne scenariusze: od popularnej metody „na wnuczka" po bardziej wyrafinowane oszustwa z udziałem rzekomych funkcjonariuszy, pracowników energetyki lub wodociągów.

Wczoraj kolejna seniorka padła ofiarą oszusta. Do drzwi 81-latki zapukał mężczyzna, który podał się za elektryka, którego rzekomo przysłała wnuczka seniorki. Mieszkanka powiatu tarnogórskiego, w dobrej wierze, wpuściła do domu mężczyznę, aby ten mógł sprawdzić instalację. Kiedy „elektryk” sprawdzał bezpieczniki, kazał seniorce zejść z piętra na parter i obserwować, co się będzie działo. W rzeczywistości, w tym czasie splądrował mieszkanie i ukradł z niego kilkanaście tys. złotych. Po 10 minutach wyszedł z mieszkania i zniknął bez śladu.

Nie każdy, kto do nas dzwoni lub puka do naszego mieszkania, ma uczciwe zamiary. Porozmawiajmy z rodzicami, dziadkami, sąsiadami i osobami, które mogą być narażone na podobne ataki. Ważne, aby uświadomić wszystkich zainteresowanych, na czym polega działanie oszustów i jak reagować w takich przypadkach.

Apelujemy!

Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą paść ofiarami oszustów. Zwracamy się z prośbą do osób młodych — informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry