KRYMINALNI ROZWIĄZALI SPRAWĘ KRADZIEŻY 60 WÓZKÓW
16 marca 2021 r. | 07:00

Tarnogórscy policjanci w kilka dni od kradzieży ustalili i zatrzymali mieszkańców Bytomia, którzy ukradli aż 60 wózków sklepowych. Ich wartość to ponad 7 tysięcy złotych. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło 3 marca bieżącego roku. Spod jednego ze sklepów znajdujących się przy ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach, ktoś ukradł aż 60 sklepowych wózków. Właściciel wycenił straty na ponad 7 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się tarnogórscy kryminalni. Ich praca operacyjna szybko przyniosła efekty. Dzięki dobremu rozpoznaniu, policjanci zaledwie w kilka dni od zgłoszenia kradzieży zatrzymali dwóch 30-latków. Szybko wyszło na jaw, że nie była to ich jedyna kradzież.

Zatrzymani mieszkańcy Bytomia byli kompletnie zaskoczeni, że zostali namierzeni przez policjantów. W trakcie czynności wyszło na jaw, że oprócz sklepowych wózków, ukradli również ponad 30 palet z parkingu sklepu znajdującego się przy ulicy Zofii Nałkowskiej w Radzionkowie.

Sprawcy wyjaśnili policjantom, że wózki sprzedali w jednym ze skupów złomu i podzielili się po równo pieniędzmi, które za nie dostali. Amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty kradzieży i grozi im do 5 lat więzienia. Jednemu z mężczyzn kara może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał on w warunkach recydywy.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry