Kryminalni złapali włamywacza
26 sierpnia 2020 r. | 07:00

Tarnogórscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który włamał się do piwnicy oraz zniszczył kamery monitoringu, powodując straty o łącznej wartości ponad 1600 złotych. Włamywacz usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Tarnogórzanin dobrowolnie poddał się karze 1 roku więzienia.

Do włamania doszło 17 sierpnia bieżącego roku. Nieznany sprawca włamał się do piwnicy jednego z mieszkań znajdujących się w Tarnowskich Górach i ukradł z niej elektronarzędzia. Na domiar złego, mężczyzna zniszczył kamery monitoringu, którymi właściciel posesji monitorował swój teren. Straty jakie powstały w wyniku działania mężczyzny oszacowano na ponad 1600 złotych.

Dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców i działaniom operacyjnym tarnogórscy kryminalni ustalili, że sprawcą włamania i zniszczenia mienia jest 38-letni tarnogórzanin. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. Podejrzany podczas przesłuchania przyznał się do włamania oraz uszkodzenia kamer i dobrowolnie poddał się karze 1 roku więzienia. O wymiarze kary ostatecznie zadecyduje sąd, który może go skazać nawet na 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry