Loteria #RozliczPITwTG startuje po raz drugi!
04 maja 2022 r. | 06:49

W ubiegłym roku zwycięzca odjechał spod Ratusza samochodem Suzuki Swift. W tym roku Urząd Miejski oferuje osobom rozliczającym podatek w Tarnowskich Górach możliwość wygrania hybrydowego Fiata Pandy 4 oraz 14 innych wartościowych nagród!

W loterii losowane będą także: dwie konsole Xbox series X, trzy hulajnogi elektryczne Xiaomi Mi Electric, cztery smartfony Samsung Galaxy oraz 5 kart podarunkowych do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach o wartości 500 zł każdy. Łączna wartość wszystkich nagród to blisko 80 tys. zł!  Przyjmowanie zgłoszeń do loterii potrwa od 9 do 23 maja 2022. Losowanie nagród – 31 maja 2022! 

Zgłoszenia do loterii przyjmowane będą poprzez stronę internetową lub wrzucenie kuponów do urny w urzędzie. 

Przypominamy, dzięki pieniądzom z naszych podatków możliwe są kolejne inwestycje w szkołach i przedszkolach. To z naszych pieniędzy finansowane są kolejne drogi, skwery, place zabaw i parki. Środki z trafiającego do gminy podatku PIT przeznaczane są także na inne miejskie inwestycje, pomoc czy działania społeczne. Płacąc podatki w swoim miejscu zamieszkania wspieramy lokalną społeczność, decydujemy o realizowanych w mieście przedsięwzięciach, inwestujemy w szkoły i przedszkola, w których uczą się nasze dzieci.

– W minionym roku Tarnowskie Góry zajęły pierwsze miejsce w Rankingu Gmin Śląska w kategorii miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Pod uwagę brano m.in. dochody i wydatki miasta, jego zadłużenie, ilość prosperujących u nas firm, wyniki egzaminów szkolnych, wydatki na kulturę, oświatę, ochronę środowiska czy też wielkość wsparcia dla organizacji pozarządowych – mówi burmistrz Arkadiusz Czech. – Uwzględniono także saldo migracji, a my jako jedna z nielicznych śląskich gmin nie mamy problemów z demografią – gdy w innych gminach drastycznie ubywa mieszkańców – u nas co roku jest ich więcej. Cieszę się ogromnie, że Tarnowskie Góry od lat są znakomitym miejscem do zamieszkania dla wielu osób, które osiedlają się u nas przybywając z innych miast. Nie każdy z nowych tarnogórzan pamięta jednak o przekazywaniu podatku gminie, w której mieszka, dlatego uznaliśmy, że loteria z atrakcyjnymi nagrodami będzie odpowiednią zachętą – dodaje.