Mała Tarnogórzanka wyda swoją książkę
20 stycznia 2020 r. | 07:00

Oliwia Turek-Jordan jest uczennicą drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 12 w Tarnowskich Górach. Lubi matematykę, plastykę i kocha uczyć się języków obcych. Jednak jej największą pasją jest literatura i pisanie.

Wymyślanie ciekawych historii to jej ulubione zajęcie po szkole. Mała pisarka stworzyła cykl kilku opowieści, które niebawem -bo już 1 czerwca 2020 roku zostaną opublikowane w pierwszej jej książce. W dzień dziecka publikacja trafi do najlepszych księgarni i każdy będzie mógł zapoznać się ze światem widzianym oczami dziecka.

Dziewczynka w swojej pierwszej publikacji przedstawia siebie jako główną bohaterkę. Pokazuje, jak widzi otaczający ją świat. W ukazanych opowieściach autorka zawarła wiele życiowych prawd i dziecięcych mądrości.

Oliwia jest znana również jako twarz Ogólnopolskiego Festiwalu Uśmiechnij się Polsko, kilka lat temu wspólnie z mamą wystąpiła również w spocie promującym profilaktykę raka piersi Akcji Samokontrola. Brała udział w licznych sesjach reklamowych i promocyjnych.