Miał być mandat, jest areszt i sprawa sądowa
08 lutego 2021 r. | 19:14

Dzielnicowi z Radzionkowa zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Napastnik, uciekając ze skradzionym towarem, groził ochroniarzowi nożem. Decyzją sądu 47-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

We wtorek, tarnogórski dyżurny otrzymał zgłoszenie o sprawcy kradzieży alkoholu, który w jednym z marketów w Radzionkowie groził ochroniarzowi nożem. Pracownik ochrony, widząc złodzieja, który opuszcza market bez zapłaty za wódkę i czekoladki, próbował go zatrzymać.

Gdy mężczyzna zauważył stojącego na jego drodze ochroniarza, pokazał mu schowany pod bluzą nóż. Pracownik marketu odstąpił od zatrzymania i rabuś opuścił market. Bezpośrednio po zgłoszeniu mundurowi z komisariatu policji w Radzionkowie przystąpili do poszukiwań za sprawcą.

Niedaleko sklepu mężczyzna został zatrzymany. Sprawcą był 47-letni bytomianin. Skradziony towar został odzyskany. Mężczyzna dokonał kradzieży artykułów za kwotę pięćdziesięciu złotych. Zamiast za wykroczenie odpowie za kradzież rozbójniczą, za którą grozi 10 lat więzienia. Mężczyzna już wcześniej by ł notowany w policyjnych kartotekach. Decyzją sądu bytomianin został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry