Miasta Idei w Tarnowskich Górach. Urok prowincji, miejska jakość
23 lutego 2022 r. | 07:14

Tarnowskie Góry jako jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast regionu szuka nowych pomysłów na rozwój. Już wkrótce będzie gotowa nowa strategia, która doprowadzi miasto do 2030 roku.

Na razie trwają prace nad jej szczegółami. Podczas Miast Idei będziemy rozmawiać z mieszkańcami o tym, jak sami chcą współtworzyć miasto i co w nim zmienić. To o tyle ważne, że z badań wynika, że 94 proc. tarnogórzan przez kolejne dziesięć lat nie zamierza się stąd wyprowadzać.
Zapraszamy do udziału w warsztatach na temat przyszłości Tarnowskich Gór. Odbędą się one w formule on-line 3 marca o godz. 16.00. Zgłoszenia przyjmujemy maile na adres: przemyslaw.jedlecki@agora.pl.
Podczas rozmowy z mieszkańcami wrócimy do badań opinii tarnogórzan. Wiemy, że życzą sobie oni miasta nowoczesnego, choć doceniają jego kameralność i charakter przyjaznej prowincji.
Co sprawi, że życie będzie tu jeszcze lepsze? Na czym ma polegać oczekiwana nowoczesność? Co powinno się zmienić w przestrzeni miejskiej, a co w usługach, które oferuje miasto mieszkańcom? To główne tematy naszej rozmowy.