Miasto dla SMZT – jest zgoda na zakup działki!
29 kwietnia 2021 r. | 07:16

Tarnogórska Rada Miejska wyraziła dziś zgodę na zakup parkingu przy Zabytkowej Kopalni Srebra od Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej . Zakup to kolejny sposób wsparcia Stowarzyszenia przez miasto.

Wartość rynkowa nieruchomości przekracza 500 tys. i zgodnie z prawem zakup tego rodzaju wymaga zgody Rady Miejskiej. Szacunkowa wartość liczącej 0,4 ha działki to około 640 tys. zł i na razie przewidziane jest na cel w budżecie miasta pieniędzy.
 
– Staramy się pomóc Stowarzyszeniu jak tylko możemy, ale w granicach prawa, dlatego zakup parkingu wydaje się na tę chwilę idealnym rozwiązaniem ratujących finanse znajdującej się w coraz sytuacji organizacji – mówił w czasie sesji Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.
 
Przypomnijmy: przed dwoma miesiącami tarnogórska Rada Miejska wyraziła zgodę na przystąpienie do SMZT w formie członka wspierającego. Efektem tej decyzji będzie przelanie przez miasto 75 tys. zł na konto SMZT. Podobną – przewidującą składkę na poziomie 30 tys. zł – uchwałę przyjęło Miasteczko Śląskie i powiat tarnogórski.