Miejska loteria „Rozlicz PIT w TG” – nagrody rozlosowane!
24 maja 2021 r. | 20:10

Tarnogórzanka Dorota A. posiadająca numer telefonu o końcówce 242 odjedzie najprawdopodobniej 17 czerwca z tarnogórskiego Rynku nowiutkim hybrydowym samochodem Suzuki Swift! Dziś wylosowaliśmy laureatów loterii #RozliczPITwTG.

W zorganizowanej przez Urząd Miejski przy udziale firmy Gratifica loterii udział wzięło 3778 mieszkańców. 3668 zgłoszeń wpłynęło w formie elektronicznej, a 110 w postaci tradycyjnych kartoników. Zgłoszenia zostały wstępnie zweryfikowane przez firmę i usunięto 53 z nich, ponieważ nie spełniały wymogów regulaminu. Dla przykładu jeden z rekordzistów zgłosił swój udział w loterii aż 36 razy!

– Warto podkreślić, że gmina Tarnowskie Góry poza nagrodami ufundowała także podatek od nagród. Laureaci nie muszą więc ponosić kosztów związanych z opłatami skarbowymi, co najważniejsze jest w przypadku samochodu – wystarczy go zarejestrować, ubezpieczyć i jeździć – mówi Piotr Korab, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta. 

Od jutra pracownicy firmy Gratifica kontaktować będą się z osobami, które zostały wylosowane w loterii. Do 4 czerwca laureaci będą mieli czas na przesłanie dokumentów poświadczających fakt rozliczania podatku PIT w Tarnowskich Górach. Do 11 czerwca firma zweryfikuje przekazaną jej dokumentację. 17 czerwca nastąpi rozdanie nagród na tarnogórskim Rynku.

Przypomnijmy, łączna pula nagród w loterii wynosiła ponad 85 tys. zł. Do wygrania było łącznie 15 nagród, a najcenniejsza z nich, czyli hybrydowy samochód Suzuki Swift jest warta aż 53 tys. brutto. Do zdobycia były także dwa rowery elektryczne EcoBike Cortina 17′, trzy konsole do gier Xbox X, cztery tablety Samsung Galaxy Tab A7 oraz pięć voucherów do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach.

Do każdej z 15 nagród wylosowano także po jednym zgłoszeniu rezerwowym. Jak mówią pracownicy firmy, laureaci bardzo rzadko nie odbierają swoich nagród, ale sporadycznie zdarza się, że mimo wielu starań nie można z kimś się skontaktować. 

– Pieniądze z trafiającego do gminy podatku PIT przeznaczane są m.in. utrzymanie miasta, miejskie inwestycje, pomoc społeczną i edukację. Dziękuję tym, którzy dbają o to, by ich podatki trafiały do budżetu naszego miasta. Płacąc podatki w swoim miejscu zamieszkania wspieracie Państwo lokalną społeczność, decydujecie o jakości życia w mieście i zaspokajaniu potrzeb Waszych rodzin. Mam nadzieję, że organizowana przez nas loteria zachęciła także tych, którzy mieszkają w naszym mieście, a rozliczali się dotąd w innych miejscowościach, do wskazania Tarnowskich Gór w rocznym zeznaniu podatkowym – mówi burmistrz Arkadiusz Czech. 

W załączeniu (pliki do pobrania) zanonimizowana lista laureatów uwzględniająca imiona, pierwsza literę nazwiska i trzy ostatnie cyfry numeru telefonu komórkowego.