Mieszkańcy wybrali Czecha
22 października 2018 r. | 14:49
24

Nie ma jeszcze oficjalnych wyników wyborów, ponieważ w Tarnowskich Górach nadal trwa liczenie głosów. Jednak z tego, co już wiemy, Arkadiusz Czech bez większych problemów wygrał i będzie burmistrzem przez kolejnych 5 lat. 

Wiemy również z nieoficjalnych źródeł, że Inicjatywa Obywatelska otrzymała 11 mandatów do Rady Miejskiej, Platforma Obywatelska 5, PiS 6 i Nasz Samorząd 1. 

Jeżeli doniesienia się potwierdzą, to IO będzie musiało pozyskać jedną osobę do bliższej współpracy, aby móc w pełni samodzielnie rządzić miastem. Z tym nie powinno być jednak problemu, ponieważ Nasz Samorząd i PO mają podobną linię ideologiczną. Czyli kredyty, ekipa na swoim, rozpasane spółki miejskie i rady nadzorcze.

Czy w nadchodzącej kadencji 2018-2023 cena za wodę pójdzie do góry? Czy opłaty komunalne będą wyższe? Czy zadłużenie miasta nadal będzie rosnąć? Czy liczba - 0 oznaczająca ilość kilometrów ścieżek rowerowych zmieni się na dwucyfrową? Czas pokaże. 

Niestety w Tarnowskich Górach prócz PiS nie było żadnej alternatywy zmiany. Wszystko praktycznie na jedno kopyto, od lat te same maski na przedzie. 

Frekwencja powiat tarnogórski.

m. Miasteczko Śląskie - 59.93% 
gm. Ożarowice - 59.07% 
gm. Krupski Młyn 55.83% 
gm. Świerklaniec - 55.61% 
m. Radzionków - 53.68% 
m. Tarnowskie Góry - 51.34% 
gm. Tworóg - 48.34% 
gm. Zbrosławice - 48.12% 
m. Kalety - 47.42%

ŁUKASZ DUDEK24 odpowiedzi na “Mieszkańcy wybrali Czecha”

 1. gryjtla pisze:

  Jak to się mawiało na ohio:

  ale ci żal dupę ściska 🙂

  40
  11
 2. obywatel pisze:

  A jak tam wyniki w BLACHOWNI, tudzież w Cisiu i innych wioskach pod Częstochową ???

  18
  4
 3. wesolo jest pisze:

  Duduś…i co łyso Ci teraz, że twoja propaganda nienawiści poszła na marne,….tyle energii w piach 😉
  Skoro wygrał w 1 turze, to oznacza, że mieszkańcy są zadowoleni i mają gdzieś te twoje wypociny, bo wiedzą, że to brednie drogi Panie Panie Dudku vel „dziurawy chodnik” . Trzeba by przestać lubić i czytać tą stronę…ale pozbawić się taaaakiiiiieeejjjj rozrywki , toż to lepsze niż kabaret! 😉

  48
  13
 4. Taka prawda pisze:

  PiS alternatywą? Z tym co brał udział w sprzedaży wodociagow? To nie jest PiS a zbieranina roznych typow

  23
  3
 5. Taka prawda pisze:

  Ceny pradu pojda do gory i to ostro

  5
  7
 6. obatel pisze:

  Pan Dudek chciał napisać „Motłoch wybrał Czecha”, bo takie jest jego osobiste przekonanie, no ale jednak w porę się opamiętał i napisał ” Mieszkańcy wybrali Czecha” 🙂 . Brawo!

  12
  9
 7. A kasy pisze:

  Najważniejsze jest to, że kasy dla pociotków pisowskich i miernot dziennikarskich nie będzie. Wiec żal dupę ściska, ale kolejne 4 lata chude. Bo od posłanki pewnie niewiele wpada, i na pensje w pg mobile pewnie nie wzrosną.
  A swoją droga, dlaczego miernota nie płacąca tu podatków tak ujada? Skoro mieszkańcy dali Burmistrzowi jasny mandat, to może czas, żeby dziennikarzyna przestała się wtrącać w wewnętrzne sprawy miasta?

  15
  7
 8. Taka prawda pisze:

  Burmistrzem sie jest 4 lata Panie Dudek

  2
  12
 9. wiechol 62 pisze:

  Czyli mamy na wzór putinowski czwartą kadencję PObelfra! Czyli dalej co pójdzie do góry ? znowu woda śmiecie i inne podatki? A kolesie znowu złapią intratne fuchy! a główne ulice dalej dziurawe!! Masakra Tarnogórzanie nie wstyd wam? Jedni głosują na swojego kolesia a reszta co ? siedzi w domu- wstyd dlatego jak dostaniecie w dupę miejcie sami do siebie żale! wstyd!!! miasto UNESCO!

  10
  17
 10. Obiektywny pisze:

  Z całym szacunkiem do komentujących tutaj autor artykułu przedstawia sytuację która ma miejsce, jeżeli coś się nie zgadza to proszę mnie uświadomić! Miasto i powiat zadłużone po uszy, drogi sypią się aż strach co będzie po zimie, dróg rowerowych brak, planu zagospodarowania przestrzennego brak, strefy ekonomicznej brak, inwestorów brak, nowych miejsc pracy brak, są za to wszędzie te same gęby i nic się nie dzieje, a jak nic się nie dzieje to po co nam ta banda darmozjadów.

  6
  5
 11. ted pisze:

  ten gościu z PiSu też się dostał:/

  1
  3
 12. darek pisze:

  no to teraz będą jajca:D

  7
  3
 13. Karolina pisze:

  Panie Dudek, nie Platforma Obywatelska, lecz Koalicja Obywatelska, tak dla jasności.

  2
  2
 14. Basia pisze:

  Do twojej informacji, Dudek: to jest „Pan Burmistrz Arkadiusz Czech”, a nie „Czech”, chamie.

  5
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *