Na widok policjantów zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać
24 marca 2021 r. | 07:00

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 23-latka, który na widok policjantów zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać. Powodem takiego zachowania kierowcy były...dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawą mieszkańca Bytomia ponownie zajmie się sąd. Za złamanie zakazu, grozi do 5 lat więzienia.

W miniony piątek policjanci z drogówki kontrolowali prędkość na ulicy Korola w Tarnowskich Górach. W pewnej chwili policjanci zauważyli, jak kierowca forda focusa jadący od strony Bytomia w kierunku Tarnowskich Gór, wyprzedzał inny samochód, nie zważając na linię podwójną ciągłą.

Jeden z policjantów chcąc zatrzymać samochód do kontroli drogowej wydał polecenie do zatrzymania, ale kierowca forda na widok mundurowych wjechał na teren przypadkowej posesji, zawrócił i ruszył w stronę Bytomia.

Za nim pojechali również policjanci, którzy namierzyli uciekiniera na ulicy Kopalnianej w Tarnowskich Górach. Policjanci sprawdzili dane kierującego i szybko wyszło na jaw, co było powodem takiego zachowania 23-letniego bytomianina. Okazało się, że mężczyzna posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez Sąd Rejonowy w Bytomiu.

Sprawca ponownie odpowie przed sądem. Za złamanie zakazów grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry