Nie udało mu się ominąć kontroli trzeźwości i już stracił prawo jazdy
02 października 2019 r. | 20:30

Wczoraj wieczorem policjanci z komisariatu policji w Tworogu zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie mężczyzny znajduje się prawie 1,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnego kierowcę czekają teraz surowe konsekwencje.

Wczoraj mundurowi z Tworoga przeprowadzali kontrolę trzeźwości na ulicy Powstańców Śląskich w miejscowości Wojska. W pewnym momencie kierujący samochodem Renault wyprzedził pojazdy czekające na kontrole i podjechał do policjanta. Tłumaczył się, że niedaleko mieszka i chciałby, żeby go puścić.

Policjanci nie posłuchali go i przeprowadzili kontrole trzeźwości. Na urządzeniu zaświeciła się czerwona dioda, która informuje o obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Alcosensor potwierdził stan nietrzeźwości i pokazał prawie 1,5 promila. 62-latek stracił prawo jazdy. Na nieodpowiedzialnego kierującego czekają teraz surowe konsekwencje. Grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry