Niebezpieczny czwartek na drogach powiatu
01 sierpnia 2022 r. | 20:42

Policjanci wydziału ruchu drogowego w czwartkowe popołudnie obsłużyli kilka groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. W jednym z nich poszkodowana została jedna osoba, która trafiła do szpitala. 

W czwartek około godziny 13:30 w Radzionkowie na ulicy Unii Europejskiej doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci na miejscu zdarzenia 76-latek, poruszając się swoją osobową hondą, źle się poczuł, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w witrynę sklepową. Nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu, które zakwalifikowano jako kolizję drogową.

Około godziny 17.15 na ulicy Legionów doszło do potrącenia 13-latka z Tarnowskich Gór. Sprawcą tego zdarzenia był 55-latek z Bytomia, który podróżował toyotą. Stróża prawa ustalili, że bytomianin nie ustąpił pierwszeństwa 13-latkowi, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych hulajnogą, która nie posiadała napędu elektrycznego. W świetle prawa traktowany był w tym momencie jako pieszy. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Tuż przed godziną 20.00 w Radzionkowie na ulicy Śródmiejskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem motoroweru. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący hyundaiem, 23-latek z Radzionkowa, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 16-latkowi z Radzionkowa, który poruszał się motorowerem. W wyniku kontaktu z pojazdem doznał obrażeń ciała i został zabrany do szpitala. Stróże prawa będą teraz wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry