Nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję na autostradzie
09 maja 2022 r. | 07:07

Policjanci wydziału ruchu drogowego obsługiwali zdarzenie drogowe na autostradzie A1, w którym udział wzięły dwa samochody osobowe. Sprawcą groźnie wyglądającej kolizji drogowej był nietrzeźwy 49-latek. Stracił już prawo jazdy, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

W czwartek, w Czekanowie na autostradzie A1, doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący osobowym hyundai’em, 49-letni mieszkaniec Łubia, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zderzył się z audi, którym kierował 44-letni mieszkaniec Krapkowic. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Jak się okazało, sprawca był nietrzeźwy. Alkomat wskazał blisko promil alkoholu w jego organizmie. Za spowodowanie kolizji został ukarany wysokim mandatem karnym. Stracił już prawo jazdy, a jego sprawą zajmie się teraz sąd. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grożą surowe konsekwencje. Wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do 2 lat więzienia.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry