Od 5.01 zniesiony zakaz wychodzenia z domu dzieci do lat 16
04 stycznia 2021 r. | 21:23

"Dokonaliśmy przeglądu obostrzeń. Chcemy dopuścić możliwość przebywania na świeżym powietrzu dzieci w godzinach 8-16" - powiedział minister Niedzielski na dzisiejszej konferencji prasowej.

"Te ferie, niestety, nie są takimi, jakie pamiętamy. Dlatego chcielibyśmy dać dzieciom możliwość korzystania ze świeżego powietrza. I tego, by dzieci mogły przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania" - dodał.

Te bardzo niesprawiedliwe, dyskryminujące i działające niekorzystnie na zdrowie fizyczne i psychiczne obostrzenie już od dawna jest krytykowane przez rodziców i wiele innych środowisk oraz ekspertów. Już dłuższy czas domagali się oni zmiany, szczególnie, że po wprowadzeniu owego zakazu tłumaczeniem było to, żeby chodzi, aby dzieci aktywnie uczestniczyły w e-lekcjach, a nie wychodziły z domów. Tym większe zdziwienie i oburzenie wzbudził fakt, że zostało to przedłużone na ferie, które były jedyną możliwością i nadzieją dzieci na zobaczenia słońca za dnia.

Ta decyzja ma być dziś opublikowana i ma obowiązywać od wtorku 5.01 do końca ferii. Co dalej, okaże się po analizie danych osób zakażonych.