Oddech dla Polski: zielona ściana stanęła na Rynku
22 listopada 2021 r. | 21:32

Od dziś przechodząc przez Rynek zobaczycie zieloną ścianę, która stanęła u nas na tydzień w ramach kampanii #OddechdlaPolski. Ścianka na Rynku, która pozostanie z nami do piątku, pokryta jest roślinnością pochłaniającą szkodliwe związki w powietrzu. Każdy mieszkaniec może zawiesić na niej swoją roślinę, by w ten sposób symbolicznie przyczynić się do poprawy jakości powietrza.

Swoją drogą, wiecie, że jest kilka gatunków roślin, które skutecznie oczyszczają powietrze? Warto je mieć w swoim domu, ponieważ działają jak naturalne filtry powietrza – wchłaniają szkodliwe związki (opary lakierów, wyziewy z kuchenek gazowych, dym papierosowy oraz smog). Większość z nich bardzo dobrze znacie! To bluszcz pospolity, zielistka Sternberga, palmy, epipremnum złociste, skrzydłokwiat, sansewieria (wężownica), anturium i chryzantemy wielkokwiatowe

Otoczmy się zielenią i oddychajmy czystym powietrzem! Każdy z nas może wprowadzić w swoim życiu nawyki, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy!