Ogródki letnie – jak mają wyglądać?
23 lutego 2021 r. | 07:00

Podobne kolory parasoli, spójne ogrodzenia i elementy małej architektury takie jak donice, określone wymogami bezpieczeństwa odległości od elewacji budynków oraz zostawienie odpowiedniej szerokości przylegających do nich dróg to w ogólnym zarysie zasady, jakimi kierować się mają właściciele ogródków letnich przy lokalach gastronomicznych w ścisłym centrum Tarnowskich Gór.

– Podobne zasady obowiązują w odniesieniu do ogródków na płycie Rynku od kilku lat, teraz chcemy je rozszerzyć na całe centrum miasta – mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta ds. gospodarczych.
 
Uszczegółowienie i ustalenie wspólnych dla centrum miasta (chodzi o Rynek, ul. Krakowską, Dolną i Plac Wolności) wymogów to wynik wzrastającej liczby ogródków gastronomicznych oraz chęci uprządkowania zasad nimi rządzących. Tym bardziej, że jako tymczasowe obiekty podlegają zarówno prawu budowlanemu, jak i nadzorowi konserwatorskiemu.
 
Tereny wyznaczone pod ogródki oraz szczegółowe zasady ich urządzania zostaną określone wkrótce mocą zarządzania burmistrza, obecnie trwają jeszcze konsultacje nt. szczegółowych zapisów z restauratorami.