Orszak Trzech Króli
05 stycznia 2020 r. | 09:09

Już po raz siódmy Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Tarnowskich Gór. Start przemarszu w poniedziałek 6 grudnia o godz. 12.15 spod kościoła pw. św. Piotra i Pawła. Tradycyjnie – oprócz trzech króli – Jezusowi pokłon złoży król Jan III Sobieski, czyli najbardziej tarnogórski z króli.

Orszak tradycyjnie przejdzie ulicami: Lewka, Opolską, Sobieskiego, Piłsudskiego, Krakowską kończąc trasę na Rynku. Stacje usytuowane będą na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Opolskiej, przy Tarnogórskim Centrum Kultury, Piłsudskiego, Placu Wolności oraz pod Ratuszem.

ZMIANY W FUNKCJONOWANIU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

W dniu 6 stycznia 2020 roku (poniedziałek) w godzinach od ok. 11:15 do ok. 12:15, w związku z organizacją Orszaku Trzech Króli w Tarnowskich Górach, nastąpią tymczasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji.

Autobusy zostaną skierowane na następujące trasy objazdowe:

  • kierunek Bytom, Radzionków, (linie nr 3,1994142158 i 820)

Po wyjeździe z dworca w Tarnowskich Górach autobusy pojadą ulicami: Styczyńskiego, Powstańców Śląskich, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Legionów do ul. Bytomskiej, gdzie włączą się w planowe rozkłady jazdy. Trasa objazdu obowiązywać będzie również w kierunku powrotnym. W czasie przejścia Orszaku linia nr 3 będzie kursowała tylko na trasie Stare Tarnowice GCR – Tarnowskie Góry Dworzec.

  • kierunek Repty Śląskie, Zabrze (linia nr 83) oraz Stare Tarnowice, Zbrosławice (linie 6480134191)

Dwukierunkowo obowiązywać będzie trasa objazdowa ulicami Wyspiańskiego, Powstańców Śląskich i Styczyńskiego w związku z czym przystanek Tarnowskie Góry Wyszyńskiego obowiązujący w kierunku do dworca autobusowego nie będzie w czasie przejścia Orszaku przez te linie obsługiwany.

  • kierunek Piekary Śląskie, Świerklaniec, Ożarowice (linie nr 5179 i 780)

W czasie zamknięcia przejazdu przez rondo im. Gen. Ranoszka autobusy po obsłużeniu przystanku Tarnowskie Góry Stara pojadą dwukierunkowo ulicami Hutniczą, Lasowicką i Częstochowską do dworca autobusowego.

  • kierunek Miasteczko Śląskie (linie nr 614615)

W czasie zamknięcia przejazdu przez rondo im. Gen. Ranoszka i ulicę Piłsudskiego autobusy po obsłużeniu przystanku Lasowice Osiedle pojadą dwukierunkowo ulicami Nakielską, Hutniczą, Lasowicką i Częstochowską do dworca autobusowego.

Z obsługi wyłączony zostanie przystanek Tarnowskie Góry Bytomska (stanowiska dla obu kierunków).