Osada Jana i Tarnogórskie Święto Drzewa 2021: 20 sadzonek i masa dobrej zabawy
25 października 2021 r. | 17:51

– Wszyscy mamy dziś na głowach pokolorowane własnoręcznie liście – chwaliły się maluchy, które w czasie pracy najwięcej uwagi poświęcały wykopywanym z  ziemią…dżdżownicom.

– Te dwadzieścia drzew to nie wszystko, co pojawi się jeszcze w tym roku w mieście – zapowiedział Adama Mrugacz, naczelnik miejskiego Wydziału Ochrony Środowiska. – Wkrótce około trzystu sadzonek posadzimy w różnych dzielnicach Tarnowskich Gór.

Nowe drzewa i krzewy pojawią się w tym roku m.in. na skwerach i zieleńcach oraz w pasach drogowych dróg miejskich. W ramach prac planuje się posadzenie 236 drzew takich jak dęby, klony, akacje, jarząby, lipy, głogi, jodły oraz drzewa owocowe: jabłonie, grusze, śliwy i wiśnie ozdobne. Dodatkowo w mieście pojawi się 326 krzewów ozdobnych, a w tym różne odmiany berberysów i tawuł, hortensje, bzy, kaliny, jałowce i  cisy oraz 265 krzewów róż. Oprócz tego rozpoczęto się również postępowanie przetargowe na zazielenienie terenu parkingu po „Tarmilo”.

Najbardziej wytrwale przy ul. Fiołków – od początku do końca – pracowali na miejscu pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy.  – W przyszłym roku prosimy o własny skwer – żartowali.