Pijany kierowca proponował łapówkę policji
07 września 2020 r. | 07:06

W ręce policjantów z ruchu drogowego wpadł 45-latek, który mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, usiadł za kierownicą audi. Przyłapany na gorącym uczynku próbował jeszcze przekupić policjantów. Mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego odpowie teraz nie tylko za jazdę „na podwójnym gazie", ale także za przestępstwo korupcyjne.

W poniedziałek tuż przed godziną 19.00, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w kierunku Tarnowskich Gór, całą szerokością drogi wojewódzkiej nr 908, jedzie samochód osobowy marki Audi. Zgłaszającego zaniepokoił styl jazdy kierowcy samochodu, który wskazywał, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Na miejsce interwencji ruszyli policjanci, którzy na ulicy Korola w Tarnowskich Górach, zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej.

Podczas czynności tarnogórscy stróże prawa wyczuli od 45-latka alkohol. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2,5 promila. Wiedząc jakie konsekwencje czekają za to przestępstwo, mężczyzna próbował „załatwić sprawę”. Wyciągnął z kieszeni plik banknotów, proponując ich wręczenie w zamian za odstąpienie od czynności.

Stróże prawa poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem, ale kierowca nie odpuszczał i nadal sugerował, aby stróże prawa wzięli 600 złotych. Policjanci zatrzymali 45-latka.

Dzisiaj mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego usłyszał zarzuty. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale również za przestępstwo korupcyjne. 45-latek może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Dziękujemy zgłaszającemu, który zareagował na zagrożenie. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może zapobiec tragedii.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry