Pijany kierowca zatrzymany dzięki świadkowi
13 grudnia 2019 r. | 06:08

Zdecydowana reakcja świadka pomogła zatrzymać policjantom nietrzeźwego kierującego. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich. 

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godzinie 23:00, na drodze krajowej nr 11 w Tarnowskich Górach. Policjanci otrzymali zgłoszeni, że całą szerokością drogi, bez włączonych świateł, jedzie motorowerzysta, który prawdopodobnie jest pijany. Mężczyzna przewrócił się, porzucił motorower, zaczął uciekać i chować się za pobliskie budynki.

Kiedy na miejsce dotarli policjanci z Tworoga, zaczęli przeszukiwać teren. Po chwili, znaleźli kierowcę motoroweru w pobliskich krzakach. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie 31-latka znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu. Tarnogórzanin został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązkowe świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry