PILNE – Wyniki testów Oddziału Neurologii na kwarantannie
06 kwietnia 2020 r. | 00:04

Przed chwilą Prezes Szpitala dr n.med. Leszek Jagodziński opublikował informacje dotyczące wyników testów przeprowadzonych wczoraj na poddanym kwarantannie Oddziale Neurologii.

"Dzisiaj rano uzyskałem informację, iż u jednej z osób personelu Oddziału Neurologii, która w danym momencie była na Oddziale Neurologii wynik okazał się dodatni, a więc potwierdzający infekcję. U pozostałego personelu na szczęście wyniki były ujemne.

(...) Zakażona osoba z personelu nie wyraziła zgody na przewiezienie do zabezpieczonego - na rzecz Szpitala przez Starostwo Powiatowe miejsca izolacji (hotelu „Drabek”) i po zorganizowaniu wyspecjalizowanej karetki WPR, została przewieziona do domu. Osoba ta czuje się dość dobrze, jestem z nią w stałym kontakcie telefonicznym.

Przed chwilą uzyskałem informację, iż wszystkie wyniki pacjentów przebywających na Oddziale Neurologii w kierunku koronawirusa są ujemne, rozpoczynamy, więc akcję dyslokacji pacjentów i personelu oraz dezynfekcji Oddziału.

Reasumując, aktualnie mamy 4 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem wśród personelu, sporo osób na kwarantannie z tytułu kontaktu – w dniu dzisiejszym wreszcie u większości z osób przebywających na kwarantannie, w tym mojej osobie, wykonano wymazy, więc mam nadzieję, że wyniki będą jutro.

Oczywiście w moim przypadku poinformuję Państwa o wyniku."