Policja złapała włamywaczy z powiatu tarnogórskiego
16 września 2019 r. | 21:11

Dwóch zatrzymanych oraz zabezpieczone łupy pochodzące z kradzieży - to bilans akcji policjantów z komisariatu w Radzionkowie. Mundurowi zatrzymali mieszkańców powiatu tarnogórskiego, którzy włamali się do domu jednorodzinnego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, ale to nie koniec policyjnych ustaleń.

Policjanci z komisariatu w Radzionkowie od dłuższego czasu pracowali nad sprawą dotyczącą włamania do domu jednorodzinnego, do którego doszło na początku września br. Podczas włamania, z domu pokrzywdzonej został skradziony m.in. sprzęt elektroniczny, kosa spalinowa oraz stary drewniany zegar. Wartość skradzionego mienia oszacowano na blisko 5 tys. złotych. W miniony piątek, właścicielka okradzionego domu, powiadomiła policjantów, że w jednym z tarnogórskich antykwariatów znalazła swój stary drewniany zegar, który m.in. padł łupem złodziei. Stróże prawa natychmiast zabezpieczyli skradzione mienie i w toku dalszych czynności ustalili miejsce zamieszkania potencjalnych włamywaczy. Podczas przeszukania wytypowanego mieszkania, stróże prawa znaleźli skradziony radiomagnetofon, kamerę samochodową oraz aparat słuchowy. Ustalili także miejsce zbycia pozostałych przedmiotów. W efekcie policjanci odzyskali mienie i zatrzymali 22 i 25 – letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego. Amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

To nie koniec policyjnych ustaleń. Podczas czynności mundurowi z Radzionkowa zatrzymali jeszcze 24-letniego mężczyznę, który wspólnie z bratem (jeden z włamywaczy), w sierpniu br. ukradł...psa rasy Rottweiler. Policjanci odzyskali również laptop, który z tego samego domu został skradziony w marcu br. Sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań i zarzutów wobec innych osób.

Źródło: KPP tarnowskie Góry