Policjanci błyskawicznie zatrzymali sprawców rozboju
30 sierpnia 2021 r. | 17:36

Policyjni wywiadowcy chwilę po zgłoszeniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Młodszy z napastników grożąc nożem, zabrał 19-latkowi telefon komórkowy. Policjanci odzyskali mienie. Decyzją sądu jeden ze sprawców trafił na 3 miesiące do aresztu, a drugi został objęty policyjnym dozorem. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach w rejonie dworca autobusowego. Nastolatek czekał na autobus, kiedy podeszło do niego dwóch mężczyzn żądając oddania telefonu komórkowego. Kiedy 19-latek odmówił, młodszy z mężczyzn wyjął z kieszeni nóż i zagroził jego użyciem. 19-latek oddał telefon, a kiedy sprawcy się oddalili, ruszył po pomoc. Poprosił przypadkową osobę o telefon i zadzwonił na Policję.

Reakcja policjantów była natychmiastowa. Dosłownie chwilę po zgłoszeniu, policyjni wywiadowcy zauważyli w idącej grupie osób dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców rozboju. Okazało się, że byli to znani policjantom 30-letni mieszkaniec miasta oraz 26-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego.

Podczas czynności mężczyźni byli nerwowi i nie stosowali się do wydawanych poleceń. Młodszy z mężczyzn sięgnął do kieszeni, ale natychmiast został obezwładniony przez policjantów. Jak się okazało, w kieszeni był nóż, którym mężczyzna zastraszył 19-latka.

Sprawcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Wywiadowcy odzyskali również skradziony telefon, który wróci do prawowitego właściciela. Nazajutrz po zatrzymaniu, mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował na 3 miesiące 26-latka. Jego starszy kolega został objęty policyjnym dozorem. Za rozbój mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry