Policjanci odzyskali skradzione dokumenty
13 maja 2022 r. | 07:00

Policjanci z Komisariatu Policji w Pyrzowicach zatrzymali 49-latka z Wałbrzycha, który na terenie lotniska w Pyrzowicach ukradł torebkę z zawartością kart płatniczych i dokumentów. Sprawca wpadł, gdy wrócił na lotnisko. Usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozić mu może do 5 lat więzienia.

Do komisariatu w Pyrzowicach wpłynęło zgłoszenie o kradzieży. Mundurowych zawiadomiła obywatelka Hiszpanii, która przebywała na terenie jednego z terminali lotniska. Oczekiwała na swój samolot i zorientowała się, że skradziono jej torebkę z ważnymi dokumentami i kartami płatniczymi.

Policjanci po przejrzeniu nagrań z kamer monitoringu ustalili, że mężczyzna wykorzystał moment, gdy kobieta spała i zabrał jej torebkę, a następnie poszedł do kapliczki na terenie terminala i tam opróżnił jej zawartość. Kilkanaście godzin później mundurowi, patrolując teren lotniska, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi.

Okazało się, że był to 49-latek z Wałbrzycha, przy którym znaleźli skradzione rzeczy. Sprawca usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat więzienia. Całość skradzionych dokumentów i kart płatniczych wróciła do właścicielki.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry