Pościg za kierowcą bez uprawnień
18 lutego 2020 r. | 07:00

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który kierował samochodem pomimo sądowego zakazu, a ponadto nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Uciekiniera gonili policjanci z Radzionkowa, którzy zatrzymali go po kilku minutach pościgu. Za nieodpowiedzialne zachowanie, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego odpowie przed sądem.

W sobotę w godzinach wieczornych podczas patrolu miasta, policjanci z Radzionkowa zauważyli kierowcę bmw, który nie powinien zasiadać za kierownicą samochodu. Mężczyzna już wcześniej był notowany i miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, by go zatrzymać. Wtedy kierowca przyspieszył i zaczął uciekać.

Dopiero po kilkuminutowym pościgu policjanci zatrzymali uciekiniera. Był nim 19-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. Mundurowi potwierdzili, że posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu, a oprócz tego za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. 19-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry