Pościg za pijanym kierowcą – złapany na Osiedlu Przyjaźń
14 listopada 2019 r. | 20:27

Dzięki właściwej reakcji świadka tarnogórscy policjanci zatrzymali w środę wieczorem na Osiedlu Przyjaźń nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający, widząc niebezpiecznie poruszający się po drodze samochód, zadzwonił na Policję. Pijany 47-latek uciekając przed radiowozem, spowodował kolizję. Dalszą jazdę uniemożliwił mu dzielnicowy, który radiowozem zablokował mu drogę ucieczki. Policjant wyciągnął pijanego mężczyznę z samochodu i zakuł go w kajdanki. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W środę po godzinie 19.00 tarnogórski dyżurny odebrał zgłoszenie o piracie drogowym na tarnogórskiej obwodnicy. Świadek poinformował, że kierujący jadącego przed nim Opla Zafira zmieniał pasy ruchu, a inne samochody zjeżdżały na pobocze, by uniknąć zderzenia.

Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce wszystkie dostępne patrole. Jako pierwszy pojazd namierzył dzielnicowy z rejonu Osiedla Przyjaźń. Na ulicy Janasa mundurowy zauważył, że Opel, skręcając w ulicę Doniecką, uderzył w inny pojazd. Gdy pirat drogowy zobaczył w lusterku oznakowany radiowóz, wjechał w osiedlowe ulice i podjął próbę ucieczki. Stróż prawa na to nie pozwolił i na terenie garaży zablokował radiowozem drogę ucieczki kierującego Oplem. Następnie dzielnicowy podbiegł do samochodu, wyciągnął mężczyznę i skuł go kajdankami. Po chwili na miejsce przyjechały kolejne patrole.

Badanie trzeźwości kierowcy Opla wykazało, że był pijany - miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca powiedział policjantom, że jeszcze przed godziną 18.00 spożywał wódkę. 47-letni mieszkaniec gminy Ożarowice stracił prawo jazdy. Oprócz konsekwencji za jazdę na „podwójnym gazie” odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za którą grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry