Potrącenie ze skutkiem śmiertelnym na Litewskiej
17 listopada 2020 r. | 14:58

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Litewskiej w Tarnowskich Górach. Kierujący Bmw, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 72-latkę, która trafiła do szpitala, gdzie w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają tarnogórscy śledczy.

Do wypadku doszło w sobotę tuż przed godziną 19:00 na ulicy Litewskiej w Tarnowskich Górach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 32-letni kierujący samochodem osobowym marki Bmw, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił przechodnia – 72-latkę, mieszkankę Tarnowskich Gór. W wyniku potrącenia kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala, gdzie zmarła. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają tarnogórscy śledczy pod nadzorem prokuratora.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują, by piesi nie wchodzili bezpośrednio na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd. Mimo że pieszy na przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem, to obowiązany jest zachować szczególną ostrożność, przechodząc przez jezdnię. Do potrąceń pieszych dochodzi również na skutek przekraczania przez nich jezdni w niedozwolonym miejscu oraz nieostrożnego wejścia na jezdnię zza pojazdu czy też przeszkody. Bardzo często piesi, poruszając się po drodze po zmierzchu, zapominają nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Co do zasady, pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Źródło: KPP w Tarnowskich Górach