Potrójny wypadek w Tąpkowicach
28 stycznia 2020 r. | 07:00

Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godziny 18:00 na ulicy Zwycięstwa w Tąpkowicach. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. W wypadku poszkodowani zostali pasażerowie dwóch samochodów, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Kierowcy samochodów byli trzeźwi. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło w niedzielę około godziny 18:00 na ulicy Zwycięstwa w Tąpkowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni kierowca hyundaia, nie zachował należytych środków ostrożności oraz odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył samochodu marki Volvo, którym kierował 60-letni mieszkaniec powiatu opolskiego.

Następnie volvo siłą odrzutu uderzyło w poprzedzający go samochód marki Peugeot, którym kierował 42-letni mężczyzna. Kierujący peugeotem zatrzymał się na drodze, ponieważ chciał skręcić na posesję. Na skutek zdarzenia ranne zostały dwie osoby - pasażerki hyundaia oraz pasażer volvo, które z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Przez kilkadziesiąt minut w miejscu wypadku ruch odbywał się wahadłowo. Tarnogórscy śledczy ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry