policja.pl
Prowadził samochód z sądowym zakazem, teraz mu grozi do 15 lat więzienia
25 sierpnia 2020 r. | 07:00

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 40-latka, który kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawą mieszkańca Zawiercia zajmie się sąd. Za złamanie sądowego zakazu, grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj na ul. Zwycięstwa w Tąpkowicach, policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego marki Iveco. Jak się okazało, za kierownicą samochodu siedział 40-letni mieszkaniec Zawiercia, który posiada sądowy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna odpowie przed sądem. Za złamanie zakazu, grozi mu do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi trzy lata temu regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry