Przegrana Dudy to efekt nieudanego wiecu Barbary Dziuk?
13 lipca 2020 r. | 20:26

Wyjątkowa długa kampania wyborcza dobiegła końca. Na kolejną kadencję został wybrany urzędujący prezydent Andrzej Duda, choć w Tarnowskich Górach zdecydowana większość mieszkańców głosowała na Rafała Trzaskowskiego.

  • Rafał Trzaskowski: 17957 głosów (56,46%)
  • Andrzej Duda: 13849 głosów (43,54%)

Style kampanii obu sztabów opisaliśmy w artykule tarnowskieg.pl. Podsumowując kampanie prowadzone przez zwolenników obu kandydatów nie uwzględniliśmy wiecu posłanki Barbary Dziuk, który odbył się tuż przed ciszą wyborczą i pozostawił ogromny niesmak, co widać po negatywnych opiniach pod transmisją z tego wydarzenia https://www.facebook.com. Często pojawiające się opinie to „wiocha”, „żenada” i „wstyd”.

Czy to mogło być przyczyną tak dużego spadku poparcia dla Andrzeja Dudy w Tarnowskich Górach?

Przypomnijmy, że zgodnie z plakatem zamieszczonym w Internecie organizatorem „Finału kampanii prezydenckiej w Tarnowskich Górach” była Barbara Dziuk, a gościem specjalnym Europoseł Jadwiga Wiśniewska. Ta ostatnia nie pojawiła się na spotkaniu. Pytanie czy była powiadomiona czy był to tylko chwyt marketingowy? Na spotkaniu nie było również członków i działaczy PIS zarówno z powiatu jak i z okręgu. Nie było również posłów czy przedstawicieli rządu tak jak to było na spotkaniu PIS w Kaletach czy Miasteczku Śląskim.

W piątkowym spotkaniu na tarnogórskim Rynku uczestniczyło ok. 20 osób, w tym przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej z Dąbrowy Górniczej. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że wiele osób z tarnogórskiego PIS-u nie zostało oficjalnie powiadomionych o tym spotkaniu, co potwierdza nasze informacje, że wielu działaczy PIS w powiecie tarnogórskim odcięło się od działań lokalnej posłanki.

Co ciekawe, na ostatniej prostej kampanii wyborczej do Tarnowskich Gór przyjechało wiele oficjeli Zjednoczonej Prawicy m.in. Michał Wójcik wiceminister sprawiedliwości, Beata Białowąs i Izabela Domogała – członkinię zarządu województwa śląskiego, a nawet Jarosław Gonciarz – poseł pochodzący z powiatu gliwickiego. Na spotkaniach tych nie było posłanki Dziuk.

Jedno wiemy na pewno: jak się chce organizować wiece poparcia, to trzeba mieć o tym pojęcie. Na ten, kończący kampanię prezydencką spuśćmy kurtynę milczenia…..

Źródło: Facebook