Puchar Polski Nordic Walking – przez Pniowiec z kijkami!
06 października 2020 r. | 07:00

Deszczowa pogoda nie zraziła uczestników Pucharu Polski oraz Pucharu Regionalnego Nordic Walking, które rozgrywane są dziś nad Pniowieckim Zalewem. Do Tarnowskich Gór zjechało 500 zawodników z całej Polski, w tym – jak na ogólnopolskie zawody przystało – czołówka najlepszych sportowców tej dyscypliny.

Zawody rozgrywane są na dwóch dystansach – 5 i 10 km. Organizatorami wydarzenia są: Polska Federacja Nordic Walking oraz Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, gospodarzem technicznym zaś – klub sportowy UKS UNIA Strzybnica. Organizatorzy przygotowali leśną trasę, idealną do uprawiania nordic walking.

– Tu w Pniowcu spotykamy się po raz kolejny, a ranga zawodów rośnie. Jak dobrze pójdzie – za kilka lat być może będziemy mieć w Pniowcu Mistrzostwa Świata – mówił burmistrz Arkadiusz Czech otwierając wydarzenie. – Chciałbym powiedzieć – bawcie się dobrze lecz zdaję sobie sprawę z tego, że to nie tylko zabawa. To przecież sport i to bardzo ważny sport. Ja co roku obiecuję sobie, że dołączę do Was z kijami. Trenuję w tarnogórskich lasach, ale może jak stworzycie kategorię Senior ++ to będzie okazja – żartował.

W Pucharze wystartować mogli wszyscy – nie tylko mistrzowie nordic walking, ale także pasjonaci i amatorzy.

– To jedna z najpiękniejszych tras w Polsce do uprawiania nordica. Trasa sprzyjająca do bicia życiowych rekordów, z długimi prostymi, z których najdłuższa ma około 1,5 km – mówił przed startem Zbyszek Kosiński, sędzia główny dzisiejszych zawodów.

Mistrzostwa zorganizowano zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Przypomnijmy, w czerwcu minionego roku nad Pniowieckim Zalewem także gościliśmy zawodników z całej Polski. Rozegrano tu wówczas Puchar Górnego Śląska w ramach Pucharu Regionalnego Polskiej Federacji Nordic Walking.

Szczegóły i wyniki: http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/

Link do relacji na żywo: https://www.facebook.com/um.tarnowskiegory/videos/259798428652971