Razem z GCR „Repty” na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym
24 listopada 2022 r. | 07:14

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Tarnowskich Gór i okolic do udziału w wydarzeniu pn. „GCR „Repty” na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym”, które odbędzie się 25 listopada 2022 roku o godzinie 11.00 na terenie placówki.

W trakcie wydarzenia odbędzie się symulacja wypadku drogowego oraz pokaz akcji ratowniczej. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji.

Już w najbliższy piątek na terenie Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty” odbędzie się wydarzenie profilaktyczne z udziałem służb mundurowych. Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie odpowiednich zachowań na drodze.

Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca poszczególnych służb na miejscu wypadku drogowego oraz skorzystać z zajęć z udzielania pierwszej pomocy. Wśród wielu atrakcji, dla uczestników będzie dostępny symulator dachowania samochodem, symulator zderzenia, symulator zręcznościowy oraz symulator przejścia dla pieszych. Do państwa dyspozycji będzie również policyjne stoisko profilaktyczne z gadżetami promującymi bezpieczne zachowania na drodze oraz policyjna maskotka Sznupek.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry