Remont ulicy Powstańców Śląskich. Raport z placu budowy
04 listopada 2020 r. | 06:51

Kosztująca ponad 5,5 mln zł przebudowa ul. Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach to największa w ostatnich latach inwestycja w mieście. Na placu budowy, którym nadal pozostaje ten odcinek drogi, wybudowane zostały już chodniki po obu stronach jezdni.

Trwają prace przy nowych zatokach autobusowych oraz miejscach parkingowych. Niebawem rozpoczną się nasadzenia nowych drzew. Prawie na całym odcinku droga została utwardzona, aby ułatwić przejście pieszym. Jednak zanim wykonawca położy docelową podbudowę oraz pierwszą warstwę nawierzchni  – muszą powstać ostatnie przyłącza gazowe do budynków.

Przypomnijmy, że projekt remontu ul. Powstańców Śl. zakłada m.in. budowę dwóch rond. Jedno powstanie na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich, Sienkiewicza i Styczyńskiego, drugie – na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Opolskiej. Zgodnie z umową, wykonawca firma Hucz z Boronowa ma na to czas do końca maja 2021 roku.

Wszystkie uwagi dotyczące trwającego remontu ulicy Powstańców Śląskich prosimy kierować do Zarządu Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach pod numerem telefonu  32 285 48 62 lub e- mail  zdp@zdp.tgory.pl.