Rowerowy maj 2021: nagrody trafiły do młodych rowerzystów razem ze świadectwami
28 czerwca 2021 r. | 06:08

Brak możliwości jeżdżenia do szkoły z powodu zdalnej nauki nie przeszkodził uczniom trzech tarnogórskich szkół w udziale w akacji Rowerowy Maj.

W sumie na rowery wsiadło w ramach akcji 474 uczniów i uczennic ze szkół w Pniowcu, Strzybnicy i Rept Śląskich. Ci którzy zrobili na jednośladach (rowerach, hulajnogach lub rolkach) najwięcej kilometrów odebrali w piątek nagrody ufundowane przez Urząd Miejski.

– Zamiast do szkoły jeździliśmy po lesie i osiedlu – przyznali uczniowie klasy 7c ze strzybnickiej podstawówki, którzy odebrali nagrody postaci zestawów lamp, bidonów i zapięć i z rąk dyrektor Jolanty Lukawskiej i Krzysztof Siwego, szkolnego koordynatora akcji. W Strzybnicy nagrodzonych było dziś najwięcej bo aż 43 uczniów.
– Po lesie jeździło się zdecydowanie najlepiej – przyznali uczniowie z Rept Śląskich, gdzie wyróżnienia na nagrody z rąk Aleksandry Matei, szkolnej koordynatorki odebrało 34 młodych rowerzystów.
W Pniowcu pod okiem Bożeny Szlązok na rowerach, hulajnogach i rolkach do szkoły jeździli uczniowie klas 1-3. Klasy starsze ze względu na zdalne nauczanie postawić musiały na wycieczki rowerowe popołudniu. Tam nagrodzonych zostało 10 uczniów.
Kolejna edycja, w której Tarnowskie Góry drugi rok z rzędu biorą udział obok 32 innych gmin z całej Polski, już za rok!