Ruszyła sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie
30 listopada 2022 r. | 17:00

Koszt jednej tony węgla: 1900 zł. Informacje o tym, że można już zgłaszać się do składu, przekazują urzędnicy naszego Urzędu Miejskiego.

WAŻNE!

  1. Prosimy, by do składu zgłaszały się tylko te osoby, do których – na numer podany we wniosku o zakup węgla – zadzwonił już urzędnik z naszego magistratu i podał możliwy termin zakupu węgla. Wtedy sprzedaż pójdzie sprawnie.
  2. Za węgiel płaci się tylko w składzie – kartą lub gotówką. Nie płaci się przelewem!

Trwa weryfikacja wniosków

Przypominamy: wnioski o zakup 1,5 tony ekogroszku lub orzecha po preferencyjnej cenie można było składać w tarnogórskim Urzędzie Miejskim do 20 listopada. Teraz wnioski są weryfikowane w kolejności, w jakiej zostały złożone w UM. Urzędnicy sprawdzają, czy:

  • wniosek jest wypełniony kompletnie i poprawnie. Jeśli we wniosku są błędy, pracownik UM kontaktuje się z wnioskodawcą, by je poprawił. Dzwoni na numer telefonu podany we wniosku;
  • wnioskodawca spełnia kryteria uprawniające do otrzymania dodatku węglowego i nie kupił wcześniej węgla na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż 2 tys. zł za tonę, niezależnie od miejsca jego zakupu (np. PGG, PGE, Węglokoks, skład węglowy).

Co po weryfikacji wniosku?

Do mieszkańców, których wnioski zostały zweryfikowane pomyślnie, zadzwoni urzędnik z tarnogórskiego Urzędu Miejskiego i przekaże szczegółowe informacje m.in. o możliwym terminie zakupu węgla we wskazanym punkcie (będzie na to kilka dni).

Węgiel po preferencyjnej cenie tarnogórzanie mogą kupić tylko w składzie opału należącym do Firmy Handlowej Joachim Przybyłek przy ul. Oświęcimskiej w Tarnowskich Górach.

Właściciel składu otrzymuje na bieżąco z UM listy osób uprawnionych do zakupu węgla po preferencyjnych cenach. Prosimy więc zgłaszać się do składu dopiero po telefonie z UM z informacją o możliwym terminie zakupu.

Jakie opłaty ponosi wnioskodawca?

Koszt węgla to 1900 zł brutto za tonę. UWAGA! Ta cena nie obejmuje kosztów transportu węgla ze składu wskazanego przez miasto do gospodarstwa domowego.

Transport węgla niezależne od odległości kosztuje: 30 zł za węgiel o wadze do 1 tony, 45 zł za 1,5 tony.

Uwaga! Cena nie obejmuje wniesienia węgla do miejsca składowania. Firma nie kruszy węgla.

Można też zamówić własny transport.

Workowanie we wskazanym przez miasto składzie kosztuje 120 zł za 1 tonę.

Za węgiel, transport, workowanie płaci się kartą lub gotówką TYLKO w składzie węgla.