Skuteczny lek na COVID-19 odkryty przez Doktora Bodnara jednak zostanie wykorzystany?
01 listopada 2020 r. | 11:12

Jest nadzieja na wykorzystanie odkrycia polskiego lekarza Włodzimierza Bodnara w leczeniu COVID-19 na świecie. Pisaliśmy tutaj o odkryciu doktora Włodzimierza Bodnara, który ponad 100 osób z ciężkimi objawami COVID-19 wyleczył lekiem przeciwgrypowym, jednak został zmuszony do zaprzestania ratowania życia ludziom, ponieważ ten lek nie  jest wpisany w schemat leczenia koronawirusa!

Mimo sceptycznego podejścia środowiska medycznego oraz ministerstwa, a nawet gróźb o utracie prawa wykonywania zawodu pod adresem doktora Bodnara, nareszcie jest nadzieja, że jego doświadczenie zostanie wykorzystane w szerszych kręgach, niż Przemyśl, czy nawet Polska.

Metodą leczenia doktora zainteresował się Wojciech Kałamarz - Szef Wydziału w Dyrekcji Zdrowia Publicznego przy Komisji Europejskiej w Luksemburgu.

Opisał to w swoim poście na facebook-u prezydent Przemyśla Wojciech Bakun:

"Pamiętacie mój post z przed dwóch dni, który był udostępnieniem doświadczeń przemyskiego lekarza - Włodzimierza Bodnara na temat stosowania jednego z leków w leczeniu Covid-19?

Spotkał się on z bardzo szerokim zainteresowaniem, chociaż nie zabrakło również słów krytyki. Cel był jednak jeden. Wykorzystać zasięgi i osoby, które obserwują moją stronę do jak najszerszego rozpropagowania doświadczeń Pana doktora. Czy się udało?

Dzisiaj zadzwonił do mnie Pan Wojciech Kałamarz - Szef Wydziału w Dyrekcji Zdrowia Publicznego przy Komisji Europejskiej w Luksemburgu, że dotarły do nich informacje o leczeniu stosowanym przez doktora Bodnara. Z dużym zainteresowaniem przyglądają się wszelkim informacjom udostępnianym przez lekarzy, którzy stosując dostępne lekarstwa osiągają dobre wyniki w leczeniu Covid-19. Jest więc szansa, że metoda Pana doktora będzie oceniana pod kątem leczenia Covid-19 na dużo szerszą skalę. Pozostaje tylko pogratulować Panu doktorowi, że udało się dotrzeć z przekazem do instytucji, które mogą wykorzystać jego doświadczenia do pomocy innym. GRATULUJĘ!"

Może w końcu uda się zwalczyć pandemię lekiem za kilka złotych, zamiast ciągle nam wmawianej, nie przebadanej, na szybko robionej szczepionki? Jest nadzieja!

Wpis Prezydenta Przemyśla spotkał się z dużym zainteresowaniem, wiele osób liczy, że odkrycie szeregowego lekarza zostanie wzięte pod uwagę i wykorzystane i nareszcie zakończy się pandemia. Widać to w komentarzach:

"dziękuję Panu i Doktorowi... przynajmniej zajmujecie się w tych trudnych czasach czymś sensownym, mądrym, co pomaga ludziom i łączy ich zamiast dzielić"

"Super wiadomosć,ze w koncu powazny odzew. A źaden z poslow nawet sie nie zainteresowal. A oni są przeciez naszym łącznikiem z rządem ,z ministrami i innymi. Powinno im zalezec na zdrowiu wyborcow. A tu zonk."

"Chylę czoła, jednak jestem zawiedziona że tak późno poszło to w obieg. Gdy ktoś słyszy o lekarzu z mniejszego miasta nie docenia go. Kto by pomyślał że koszmar covida być może przerwie nasz lekarz."