Stare Tarnowice: boiska przy Morcinka gotowe
15 grudnia 2021 r. | 06:48

Jeszcze przed spadnięciem pierwszego śniegu udało się w parku w okolicach Domu Kultury Jubilat namalować linie i zakończyć prace przy dwóch wielofunkcyjnych boiskach. Pierwsze treningi i mecze najpewniej dopiero wiosną lub… po szybszym ustąpieniu zimy.

W Parku przy ul. Morcinka w Starych Tarnowicach pojawiły się dwa boiska syntetyczne – mniejsze, do koszykówki i większe, do piłkarski nożnej. Wraz z nimi wkoło zbudowano chodniki, piłkochwyty, minitrybuny, oświetlenie oraz umiejscowiony nieopodal plac do gry w boule. W tej chwili trwa już tylko instalacja włączników oświetlenia oraz oczekiwanie na dokumentację pozwalającą na korzystanie z obiektów. Przeszkodą jest też, oczywiście, zimno i śnieg:)

Warta 1,2 mln zł miejska inwestycja jest Jest ona domknięciem wieloletniego zagospodarowywania przez miasto terenów w okolicy Domu Kultury Jubilat. Do tej pory po placu zabaw i parkingach powstało tam założenie parkowe z amfiteatrem, wybiegiem dla psów, ostatnio wybudowano tam także interaktywną wyspę naukową mBanku oraz ogród deszczowy firmy Veolia. W przyszłym roku planuje się dalsze prace przy sadzeniu nowej zieleni.