Tarmilo się zadrzewia
17 listopada 2021 r. | 07:00

19 grabów i 29 bordowych śliw wiśniowych na początek. Potem przyjdzie czas na krzewy ozdobne, róże, byliny oraz trawy. W poniedziałek przy parkingu w miejscu dawnego Tarmilo zaczęło się nasadzanie zieleni.

W sumie na miejscu, oprócz 48 drzew , pojawi się 19 krzewów ozdobnych, 914 róż okrywowych oraz 1078 sztuk bylin i traw ozdobnych. W następnej kolejności przy parkingu stanie mała architektura czyli ławki, kosze i płot. Przy placu przygotowana jest już ściana, na której wymalowany zostanie mural poświęcony dniom tarnogórskich Gwarków.

Sadzenie ponad 300 drzew i krzewów w całych Tarnowskich Górach trwa nie tylko w centrum miasta.

W minionym tygodniu kolejne drzewa pojawiły się w przy ul. Strzybnickiej i parkingu przy ul. Kościelnej w Strzybnicy oraz przy pasie drogowym w rejonie ulic Armii Krajowej i Strzybnickiej. W wymienionych miejscach pojawiło się  w sumie 12 sztuk śliw, dębów, jodeł, akacji, korkowców oraz 82 krzewów.

Przy ul. Korczaka przy drodze pojawiło się 10 wiśni, na Osadzie Jana (Aleja Kwiatów i Miodowej)  11 jarząbów, w Lasowiach natomiast przy ul. Andersa – jako uzupełnienie – 42 krzewów iglastych i róż. W centrum przy skwerze przy ul. Sienkiewicza i Styczyńskiego 152 sztuk krzewów róż, 15 krzewów iglastych i liściastych, a na ul. Kopalnianej 4 dęby. Dalsze nasadzenia objęły także ul. Litewską na osiedlu Przyjaźń, gdzie obok stojących już 38 jarząbów posadzono dziś 42 dębów.