Tarnogórscy policjanci rozpoczęli szczepienia
29 marca 2021 r. | 21:10

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach stawili się w wyznaczonym punkcie szczepień – Szpitalu Tymczasowym MCK w Katowicach, gdzie przyjęli pierwsze dawki szczepionek. Dzięki szczepieniom policjanci będą mogli dbać nie tylko o bezpieczeństwo innych, ale również o swoje. Akcja podania pierwszej dawki szczepionki powinna zakończyć się dla mundurowych już w maju.

Ruszyła ogólnopolska akcja szczepień służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W skład grupy 1C wchodzi między innymi Policja. Pomimo tego, że szczepienia nie są obowiązkowe, wielu policjantów z tarnogórskiego garnizonu wyraziło chęć przyjęcia szczepionek. W pierwszej kolejności szczepieni są policjanci liniowi. To oni mają najczęstszy kontakty z obywatelami, a co się z tym wiąże, są najbardziej narażeni na zakażenie.

W piątek w Szpitalu Tymczasowym MCK w Katowicach zostali zaszczepieni pierwsi tarnogórscy policjanci. Policjanci ze Sztabu Policji KWP w Katowicach koordynujący całość działań w naszym województwie, szacują, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki powinna zakończyć się dla mundurowych już w maju, jeśli oczywiście nie wystąpią żadne nieprzewidziane utrudnienia.

Szczepienia przebiegały bardzo sprawnie. Aby był zachowany ścisły reżim sanitarny wyznaczeni stróże prawa, stawiali się w szpitalu o wyznaczonej godzinie, a następnie po krótkiej konsultacji medycznej kolejno byli poddawani pierwszej dawce szczepionki. W następnych dniach zaszczepieni zostaną kolejni mundurowi, łącznie z szefami tarnogórskich policjantów.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry