Tarnogórzanin odpowie za przestępstwo na tle rasowym
15 września 2022 r. | 06:46

Dzielnicowi zatrzymali 32-latka podejrzanego o przestępstwo na tle rasowym. Mężczyzna publicznie znieważył obywatela Kamerunu. Sprawca usłyszał już zarzuty, za które grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po godzinie 14-tej dyżurny tarnogórskiej komendy odebrał zgłoszenie o osobach, które miały skakać po samochodzie pokrzywdzonego. Na miejscu mundurowi ustalili, że zgłaszający podjechał samochodem dostawczym z towarem do sklepu przy ulicy Opolskiej w Tarnowskich Górach.

Przy sklepie siedzieli mężczyźni. Podczas rozładunku samochodu dwóch z nich weszło na rampę rozładunkową pojazdu. Gdy mężczyzna zwrócił im uwagę, jeden z nich wulgaryzmami znieważył go z powodu jego ciemnego koloru skóry. Pokrzywdzonym był Kameruńczyk, który od 9 lat mieszka w Polsce. Policjanci zatrzymali 32-latka z Tarnowskich Gór i doprowadzili go do komendy, gdzie przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Alkomat wykazał prawie 3 promile. Sprawca spędził dwie noce w policyjnym areszcie i dzisiaj usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Za publiczne znieważenie obywatela Kamerunu z powodu jego przynależności narodowej i rasowej podejrzanemu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry