TCK: Stare filmy na wielkim ekranie
02 października 2023 r. | 23:36

Pod koniec października kolejny raz Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza na cykl wydarzeń pod nazwą „Klasyka kina widziana na nowo”. W tym roku ponownie przyjrzymy się najważniejszych dziełom kina europejskiego i amerykańskiego, które wpisały się w historii kinematografii jako ikony.

„Klasyka kina widziana na nowo” to przegląd filmowych dzieł najwybitniejszych reżyserów, które stały się obiektem licznych kulturowych odniesień. W tym roku pokażemy na dużym ekranie takie klasyki jak „Dwaj ludzie z szafą” z 1958 roku, „Metropolis” z 1927 roku, czy polski „Kanał” Andrzeja Wajdy. Oprócz wyświetlanych filmów przygotowaliśmy wystawę plakatów filmowych, koncert oraz prelekcje. Wydarzenia w ramach przeglądu odbywać się będą od 20 października do 3 grudnia br.

W ramach cyklu „Klasyka kina widziana na nowo” zaprezentujemy Państwu następujące wydarzenia:

20 Października

18.00 Wernisaż wystawy plakatów filmowych Joanny Górskiej i Skakuna oraz spotkanie z artystami (Galeria Przytyk -wstęp wolny)

19.30 Koncert: Wojtek Mazolewski Quintet-Komeda (Sala widowiskowa- 50 zł)

22 Października

18.00 Prelekcja Justyny Budzik . Fenomen Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy oraz pokaz filmu „Dwaj ludzie z szafą” (Sala widowiskowa- bezpłatne wejściówki).

28 Października

18.00 Prelekcja Marty Snoch wraz z pokazem filmu „Rozkosze Gościnności” (Sala widowiskowa- bezpłatne wejściówki).

3 Listopada

18.00 Prelekcja Michała Oleszczyka oraz pokaz filmu „ Szepty i Krzyki” (Sala widowiskowa -bezpłatne wejściówki).

5 Listopada 

18.00 Prelekcja Tomasza Muchy wraz z pokazem filmu „Kanał’ (Sala widowiskowa -bezpłatne wejściówki).

3 Grudnia

18.00 Prelekcja Sebastana Smolińskiego i pokaz filmu „Metropolis” ” (Sala widowiskowa -bezpłatne wejściówki).

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie Państwo na naszej stronie https://tck.net.pl/. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.